Neden Dainichi Balık yemi ?

Sevgili Akvarist dostlar  bu yazımda da Dainichi yemin diğer firmalardan farklı kılan özelliklerini  sizlere nakledeceğim. Çünkü diğer yemlerden biraz pahalı olan Dainichiye neden fazla para ödediğimizin farkında olacağız bu  yazımla

Başlıyorum

Sizlere bir alg olan Spirulinayı nakletmiştim. Gerek barındırdığı elzem aminoasit ,vitamin ve minarellerle yemlerin bileşimine girecek başlı başına bir bitkidir. 

Dainichi faydası çok olan cyloop-eeze ‘yi , pişirmeden yani DONDURARAK KURUTAN DÜNYADA TEK ÜRETİCİDİR Ve bu ürünü  Cyclop eeze ® olarak  yem içeriğine girer

Kimi yeminde Haematococcus su yosunundan elde edilen , doğal kırmızı bir pigment olan astaxanthin  içerir . Bu beta-karoten ve luteindir. NATUROSE ® olarak tescillidir. Balıkların canlı ve parlak renkli olmasını sağlar.

Kalsiyum montmorillonite kil nedir peki ? Sadece Dainichi yemlerde görebileceğiniz montmorillonit kil yani bentonit ise ;

Bentonitaluminyum ve magnezyumca zengin volkanik kültüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıcamontmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Montmorillonit kil ,sindirim sistemini temizler ve  gençleştirir(yeniler).

Krill  ise Dainichi yemlerde kullanılan en değerli tür olan ANTARKTİK  KRİLL dir. Antartik kriili de blogumda uzun uzun anlatmıştım.  Denizin çok derinlerinden çıkar.

KELP  ise bir deniz bitkisidir. Bu da maliyeti artıran bir faktördür. Bunu da araştıracağım

Karideste Dainichi yemlerin bileşimine giren değerli deniz canlılarındandır.

Peki bu kadar besleyici olan bu besinlerin ne oranda yemlere konulması işini  Dainichini Ar-ge ‘ si yapar. Balıkları hastalandırmayacak, yağlandırmayacak daha da önemlisi  otçul balıkların bağırsaklarında şişkinlik yapmayacak oranlarda bu bileşenler konulur ve uzun süre piyasaya sunulmadan önce bu yemlerle test balıkları yemlenir .Balıkların renkleride gelişimlerine bağl ıolarak  takip edilir fotoğraflanır. Dainichi yemlerde renk uygulamaları vardır.

Zannediyorum ki  yemler hakkında bilgi sahibi oldunuz. Daha doğrusu kaliteli bir yemin unsurlarını hep beraber öğrendik.  Artık bundan sonra yem alırken , en azından yem firmasının sitesinde balıklarla ilgili renk uygulumaları yapılmış mı? Araştırılmış mı? Balıkların gelişimi gözlemlenmiş mi?


Saygılar , sevgiler  tüm akvarist dostlara…


Reklamlar
Published in: on 03/02/2010 at 01:37  Yorum Yapın  

The URI to TrackBack this entry is: https://aliselim66.wordpress.com/2010/02/03/neden-dainichi-balik-yemi/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: