OMEGA ONE yem Hakkında

OMEGA ONE - The Best Fish Food in the World. Made with Fresh SEAFOOD. Click on this image to learn more. Sevgili akvaristler birazda Omega van(one) yemler hakkında bilgi edinmekte fayda var. Hep beraber bu yemler hakkında bilgi sahibi olmaya birlikte başlayım. Öncelikle bu yemi üreten firmayı daha sonrada ürettikleri yemleri öğrenelim.

Omege One ‘ nın Hikayesi
Omega one ‘nin hikayesi  yemlerimizin içerik listesini kontrol etmekle başlar. Marketlerdeki diğer yemlerin balık unu içermediğini göreceksin. Biz protein kaynağı için taze somon , ringa balığı, karides, morina ve halibut gibi
Alaska deniz ürünleri kullanırız. Bizim deniz ürünleri içeriğimiz doğal yağ ve protein açısından zengindir.Balıkçılar bu engebeli doğal kıyı boyunca doğrudan bunları avlarlar. Bunlar omega 3 ve 6 yağ asitlerince zengindir.
Yine deniz yosunu olan Kelp de vitamin ve minarelce zengindir.

OMEGA ONE ‘DEKİ İÇERİK
OMEGA one Tesisi Güneydoğu Alaska Baranof Adası’nın vahşi ve engebeli sahil şeridi üzerinde bulunmaktadır. Çünkü zengin bir ticari balıkçılık ağının merkezidir .Burada bu uzak yerde bulunan tesislerimizde doğrudan ticari balıkçılardan yem bileşimine girecek olan deniz ürünlerini satın alabiliyoruz. Böyle üstün hammaddeler yakınlık , rekabet için tek yoldur.

Somon, ringa balığı , karides ve diğer deniz ürünleri yem olarak kullandığımız gıda sınıfıdır.Omega 3 ve 6 yağ asitleri yüksek ölçüde bağışıklık sistemini güçlendirir ve inanılmaz etkide iştah açar.Somon çarpıcı renk geliştirme için doğal beta karotenler bakımından zengindir.

Alaska Dept Fish and Game Vessel by AlaskanLibrarian.İnsan yerleşimine kapalı ve el değmemiş Alaska kıyı şeridinden Kelp hasat edilir.Zengin vitamin ve mineraller hiçbir taze şey bu seviyeye ulaşmadı.OMEGA ONE , Taze kullanılan Soğuk deniz proteinleri , KELP ve diğerleri, balık unu yerine nişasta kullanan piyasadaki diğer yem üreticilerine ilerdeki yıllarda ışık tutacaktır.Dünya gerçekten de “En İyi Balık” dır.(balıkunu)

ÜRETİM-İŞLEME
Bizim üretim süreci ve taze hasat, doğal hammaddelerle başlar. Bizim büyük ticari gemimiz balıkçılardan doğrudan deniz ürünleri satın almak için açılıyor. Güverteye alınan deniz ürünleri deniz ürünleri insan gıdasında olduğu gibi güvertede buz olan ve yalıtımı olan bir yere alınıp burada saklanıyor. Siz balıkçı teknelerinde bizim F/V OmegaSea reklamımızı görürsünüz. Biz bu tekneleri taze KELP hasat etmek için kullanırız. Sığ sularda bunları hasat etmek için küçük tekneler gereklidir ve toplanan Kelpler ana gemiye alınır burda muhafaza edilir. Tesise getirilen hammadeler kontrol edilir ve -40 Fahrenhayt ve – 15 de durumuna göre dondurularak depolanır.
Patentli işlemlerimiz diğer balık yemi üreticileri farklı olarak süper emülsifikasyon karışım için, eklenecek zengin hammadde ve vitamin karışımı arasında meydana gelir.

Piyasadaki yemlerden üstün olmamız tesisimizin ham maddelere olan yakınlığından ve bunları hemen işlememizden kaynaklanır. Tesisimiz yem üretmek için sahilde bir lokanta gibidir. Bazı balıkçı arkadaşlarımız yem için balık unu elde etmede çok abartıya kaçtığımızı zanneder. Biz balıklarınızın en iyisini hak ettiğini düşünüyoruz.

FAYDALARI

Taze Doğal Yağlar Enerji verir ve inanılmaz iştahı  açar. Diğer bir deyişle balıkrın için çok lezzetlidir. Nasıl biliyorsun ? İki bakımdan.

İlkin balıklarınızı  yem yemesi içingözlemleyin.Diğer markalara kıyasla balıkların uzun süre yem yemeye devam edecektir. Balıkların hevesi gözle görülür . İkincisi , balıkunu temelli yemleri aramak için taze deniz ürünlerini kullanırız.

İşleme , balık unu yapmakla başlar ,proteinler pişirilir, kurutulur , yağlar kaldırılır ve daha fazla işlenir. Ham yağ ve protein sonrası uzun raf ömrü için koruyucu eklenir. iki şey zaten bu noktada meydana gelmiştir.

Bir başka faktör balık yemi bileşimine giren balık unu kalitesidir. Bunu etkileyen faktörlerden biri zamandır. Balık ununu oluşturan balıkların besin değerini kaybetmeden uygun koşullarda saklanması ve işlenmesidir.

Her dakika balıklarını  -32 F de tutulması demek değildir. O zaman yağ ekşir ve proteinler yıkıma uğrar. Bu geri alınamaz ve kalite düşer. Sizin akvaryumunuza girecek yemler doğru takip edilmelidir.

Zengin Omega 3 ve 6 olarak HUFA( yağ asitleri ) sağlıklı bağışıklık sistemi ve uzun ömür için

Bu bilinen bir gerçektir ki somon, pisi balığı, siyah morina gibi soğuk su deniz proteinleri, ve ringa çok Omega 3 ve 6 HUFA’s zengin olan (yüksek) doymamış yağ asitlerini içerir. Balıkların hastalanmaması  ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için hücre duvarını geliştirir.

Somondaki Yüksek seviyedeki Doğal Beta- Karoten renkleri canlandırır

Balık unundaki Proteinler denatüre olmamıştır.

Diğer yemlerde balık ununu stabil tutabilmek için bağlayıcı olarak nişasta büyük oranda kullanılır bizim yemimizde balıkununa nişasta gerekmez

Omega One  Avrupa pazarı için Organix ® markası adı altında üretimine devam etmektedir.

Sizlere şimdilik aktaracaklarım bunlardır. Kopyalanamaz , yayınlanamaz
Reklamlar

The URI to TrackBack this entry is: https://aliselim66.wordpress.com/2010/02/22/omega-one-yem-hakkinda/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: