Pencereme kuş kondu..Aldım onu içeriye

Pencereme kuş kondu. Aldım onu içeriye cik cik ötsün diye. Ama ötmüyordu. O taklacı bir güvercindi. Akşam mesai dönüşü balkonumuza konan güvercinle moral bulmuştum. Balık dostu olan biri olarak güvercin sevgisi bambaşka. Balkonun pervazına konan güvercinle muhabbet kurmak için balkon kapısını biraz açıp yaklaşmaya çalıştım.ilk teşebbüslerimde hemen yan taraftaki yangın merdivenine ürkekliğinden dolayı kaçıverdi. Derken beş on dakika içerisinde bulgur yemi vasıtasıyla beyaz guvercini ellerimle tutup , tanışma şerefine nail olduk. Heralde o gün hava çok rüzgarlıolmuştuki güvercinimiz çok yıpranmış ve yorgun gibiydi. Biraz bulgur yedirdikten sonra, biraz da su vereyim dedim. O da ne! Güvercin beş altı su bidonu kapağı suyu , tepesine dikercesine içiverdi. Güvercini sahibine ulaştırmak isteği ile ayağına baktım. Turuncu bir halka vardı. Ama telefon numarası yazmamışlardı. Mahallemizde bu güvercini besleyebilecek kimlerin olduğunu düşündükten sonra, bir kişide karar kıldım. Güvercin eğer sabah kendisi uçamamış olursa götürüp sahibi olduğunu tahmin ettiğim kişiyle görüşecektim.

Gece balkonumuzda onu rahat ettirmek için yuvamsı bir şey yaptım. Ama alıştığı yuvayı , veya arkadaşlarını yada ailesinden uzak olduğu için geceyi tedirgin geçirmiş gibiydi. Biraz bilgim ile onun bir dişi olduğunu kestirebiliyordum.

Gece bitti , Ay gitti. Sabah namazı sonrası Güneş ufuktan kızıllığıyla doğmaya çalışırken  bizim kuş gitti mi diye düşünürken ve bunun üzüntüsünü yaşamaya hazırlanacekken balkonuma baktığım da aşağıdaki  fotoğtafla karşılaştım. Birden üzüntüm çifte sevince döndü. Dişimizin erkeğide gelmişdi. Derken erkeğin yabancı güvercinlerden korumak için ve onu bulmak için geldiğini anladım. Balkonlara ekmek kırıntıları için gelen yabani güvercinler beyaz dişimize yaklaşıyor, erkeğimizde bunları kovalıyordu. Neyse sabah kahvaltısının ardından mesaiye yetişmek için evden ayrıldım.Ama gözüm arkada kalmadı, erkek eşinin gelmesi ile gün içerisinde havada uçan kendi sürüsüne katılacakları düşündüm.
Sonradan öğrendim ki sahibi balkonumuza konmasından önce onları tutmaya çalışmış fakat başarılı olamamıştı. Güvercinler de balık dostu olan bizlerden zarar gelemeyeceğini biliyorlardı sanki

Balkondaki güvercinin Orjinal resimi resimyükleme sitesinden silinmiştir.

Reklamlar
Published in: on 14/03/2010 at 21:47  Comments (3)  
Tags: ,

The URI to TrackBack this entry is: https://aliselim66.wordpress.com/2010/03/14/pencereme-kus-kondu-aldim-onu-iceriye/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 YorumYorum bırakın

  1. merhabalar, kus resmini baska bir sitede tekrar kullanmam mümkünmü yoksa yasakmi ?
    saygilar,

    umut

    • Rahatlıkla kullanabilirsin. Yaradan herkesin faydasına sunmuş canlıları

  2. sagolun cok tesekkür ederim :))


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: